Officers

Peter Fenn ’70, P ’05, Chair of the Trustees Emeriti
Jerry Crawford ’71, Chair of the Board of Trustees
Suzanne M. Rivera, President of the College

Trustees Emeriti

Paul A. Anderson ’73, San Francisco, California
Margaret Dayton Ankeny, Wayzata, Minnesota
Decker Anstrom ’72, Washington D.C.
James E. Bachman ’69, P ’01, Fort Myers Beach, Florida
Warren F. Bateman ’44, GP ’06, Miami, Florida
David A. Bell ’65, New York, New York
Charles G. Berg ’78, Westport, Connecticut
Kjell Bergh ’70, Stillwater, Minnesota
Brian S. Berkopec ’91, New York, New York
Cecil Callahan ’76, P ’14 ’16, Atlanta, Georgia
Stephen M. Clement, III, P ’06, New York, New York
Melvin Collins ’75, West Saint. Paul, Minnesota
Mary S. Davies ’53, Minneapolis, Minnesota
R. Lawrence Dessem ’73, Daufuskie Island, South Carolina
Charlton Dietz ’53, North Oaks, Minnesota
Maura G. Donovan ’85, P ’13, Saint Paul, Minnesota
Mardene Asbury Eichhorn ’53, P ’77, Champlin, Minnesota
Richard E. Eichhorn ’51, P ’77, Champlin, Minnesota
Peter Fenn ’70, P ’05, Washington D.C.
Roy Gabay ’85, New York, New York
William W. George, Minneapolis, Minnesota
E. Peter Gillette Jr., Phoenix, Arizona
Kenneth J. Goldman ’81, Telluride, Colorado
Paula Turner Grasso ’77, Winnetka, Illinois
Susan M. Haigh ’73, Saint Paul, Minnesota
Carol Schwarting Hayden ’56, Minneapolis, Minnesota
Peter A. Heegaard, Minneapolis, Minnesota
David C. Hodge ’70, Hayden, Idaho
Sally Howard ’58, Minneapolis, Minnesota
Timothy A. Hultquist ’72, Vero Beach, Florida
John Law ’72, Santa Monica, California
Anne H. Lewis ’72, P ’03, Minneapolis, Minnesota
Mark F. Lindsay ’85, Potomac, Maryland
Lynn Niederfeld Morgan ’68, Vashon, Washington
Collin K. Mothupi ’00, Nashville, Tennessee
Janet Rajala Nelson ’72, Minneapolis, Minnesota
Ford J. Nicholson ’78, Dellwood, Minnesota
Lee A. Nystrom ’73, Minnetonka, Minnesota
Allen L. Parchem ’67, Oak Park, Illinois
Kathleen Angelos Pinkett ’75, Bradenton, Florida
Lois E. Quam ’83, Washington D.C.
David A. Ranheim ’64, Minneapolis, Minnesota
John C. Robinson ’71, Redwood City, California
Gerald W. Simonson ’52, Edina, Minnesota
Ella C. Slade, Minneapolis, Minnesota
Ann Samuelson Smith ’85, Minneapolis, Minnesota
Bruce Soltis ’66, Metairie, Louisiana
Molly McGinnis Stine ’87, Chicago, Illinois
Mark A. Vander Ploeg ’74, Menlo Park, California
Mary W. Vaughan, P ’80, Minneapolis, Minnesota
Per von Zelowitz ’94, Summit, New Jersey
Shelley Carthen Watson ’82, Shoreview, Minnesota
Ted Weyerhaeuser, St. Paul, Minnesota
Stephen F. Wiggins ’78, P ’13, Dorado, Puerto Rico
Frank B. Wilderson, Jr., Minneapolis, Minnesota
Jo Opdyke Wilhelm ’96, Seattle, Washington
Gülüm Özüstün Williams ’92, New York, New York
Leah Wortham ’70, Chevy Chase, Maryland